איך אפשר להשוות מחירים של מערכות סולאריות ? ומי בכלל צריך את זה?

עודכן ב: 13 אפר 2018


הצורך בהשוואת מחירים עבור כל מוצר הוא עניין די ברור, אולם קיימים מאפיינים ייחודיים אשר הופכים את חווית הקניה של מערכות סולאריות ביתיות לחוויה מורכבת יותר מרוב הרכישות שלנו. ניתן לחלק את הסיבות לכך לשלוש:


· עלות – מערכת סולארית עשויה לעלות כמעט כמו רכב חדש.

· רכישה חד פעמית – בניגוד לרכב שאנחנו קונים אחת לכמה שנים, מערכת סולארית רוכשים פעם אחת בחיים. כל רכישה היא פעם ראשונה ואחרונה שלנו בעוד שבפעם הבאה שנרכוש רכב אנחנו נהיה "חכמים יותר" במערכת סולארית, ככל הנראה, לא תהיה לנו פעם שניה

· התאמה – אין שתי מערכות סולאריות דומות. כל מערכת שונה ומותאמת הן לגודל הגג הזמין שלנו והן לצריכת החשמל שלנו. המערכת צריכה גם להיות ממוקמת באופן אסתטי ויש מרכיבים נוספים שאינם הפנלים שאנו נדרשים למצוא להם מקום. כיוון הגג, עצים, דודי שמש, אנטנות ומבנים שכנים עשויים להשפיע הן על מיקום הפנלים והן על סוג הציוד והספק המערכת. מכיוון שכל מערכת תהיה ייחודית, גם המחיר יהיה ייחודי לכל לקוח ותלוי בכל הגורמים שצוינו ובגורמים נוספים, כגון עלות הובלת הציוד והנפתו לגג, סוג הגג, וכדומה.


המומחה הסולארי הינו מיזם שמטרתו להקל ולפשט את תהליך הרכישה של מערכת סולארית, ובמקביל להוזיל את עלות השיווק והמכירות עבור חברות ההתקנה ועל ידי כך להוזיל את העלות הסופית של המערכת ללקוח.

אתרי השוואת מחירים למערכות סולאריות קיימם בעולם ועובדים בצורות שונות. בחלקם המחיר שמוצג ללקוח הוא מחיר ממוצע בלבד ואינו מחייב. בחלקם המחיר הוא סופי, אך מותנה בגורמים שונים ועשוי להשתנות. ככלל, ככל שחברת ההתקנה תדע יותר, כך תשתפר היכולת שלה לספק הצעת מחיר מדויקת יותר וההשוואה של הלקוח תהיה אמינה ואמתית יותר.


במומחה הסולארי אנחנו מנסים ללמוד מניסיון מיזמים דומים בעולם ולהתאים את המודל העסקי והטכנולוגי לצרכים המקומיים של הלקוחות והחברות הישראליות. בניגוד לאתרים דומים בעולם, אתר המומחה הסולארי הינו ייחודי בכך שהוא מבצע תכנון ואפיון מערכת לכל לקוח שנרשם ובודק האם הוא מתאים להתקנת מערכת. האיפיון המלא והכנת התכנית מאפשרים לחברות ההתקנה לספק הצעות מחיר אשר מותאמות למאפייני הלקוח, וכן מאפשרים ללקוח לבצע השוואה על בסיס תכנית מערכת זהה.


לצורך הכנת התוכנית אנו נדרשים לבצע את הפעולות הבאות:


· זיהוי גג הלקוח – התכנית שאנו עושים גוזלת זמן ומשאבים, ולכן אנחנו חייבים לוודא שאנחנו יודעים היכן בדיוק גר הלקוח ועל כן אנחנו חייבים צילום אויר איכותי של גג ביתו. לא תמיד נמצאת תמונת לווין זמינה באיכות מספיקה ואז אנו נבקש לקבל תכנית גג ותצלום רגיל שבו ניתן לראות את הגג. זהו תנאי בסיסי וראשוני.

· צריכת החשמל – בנוסף לרישום של חשבון החשמל השנתי, הלקוח מתבקש גם לצלם את חשבון החשמל שלו. בחשבון החשמל מופיע גרף שנתי, על פי גרף זה אנו יכולים להעריך באופן די מדויק את צריכת החשמל של הלקוח ועל ידי כך לתכנן מערכת שתענה על צרכי האנרגיה (לא פחות ולא יותר)

· סקר – אנו פיתחנו ממשק ייחודי באמצעותו הלקוח יכול לבצע סקר שבו הוא מצלם אזורים שונים בביתו. באמצעות סקר זה אנו יכולים לזהות ולתכנן עבורו לא רק את פריסת הפנלים וגודל המערכת, אלא גם איתור עצמים שעושים צל, הערכת מרחקים לארון חשמל ולמונה החשמל (לצורך חיבור המערכת), מיקום של ממיר המתח, עצמים שמפריעים להתקנה על הגג, אופן הגישה אל הגג וכדומה.


זיהוי הגג, צילום חשבון החשמל וביצוע הסקר נעשים כולם מול המחשב בבית, באתר המומחה הסולארי שפותח על גבי פלטפורמה טכנולוגית שהושקעו בה זמן רב ומחשבה במטרה להפוך את רכישת המערכת הסולארית לדומה ככל האפשר לרכישה של מוצרים אחרים ולאפשר השוואה מחירים אמתית.

למרות כל האמור, רכישת מערכת סולארית היא עדיין עניין מורכב ולכן אנו תמיד נשוחח עם הלקוחות לפני שהמידע יועבר לחברות ההתקנה עבור קבלת הצעות מחיר.


המומחה הסולארי הינו מיזם צעיר וחדשני ואנו לומדים ומשתדלים לשפר ולהתאים את השירות שלנו מיום ליום. בהמשך, לקוחות יוכלו לדרג את המתקינים שמהם קיבלו שירות, ולכתוב סקירות והמלצות וכך לעזור ללקוחות חדשים להחליט באיזו הצעת מחיר לבחור ומי הן החברות שנותנות שירות טוב יותר ומי פחות.


אז אם יש ברשותך גג ואתה סבור שהוא מתאים להתקנת מערכת סולארית, אתה מוזמן להירשם באתר, לעדכן את הנתונים השונים ולקבל תכנית שעל בסיסה תקבל הצעות מחיר. אם אתה לא בטוח, אנו ממליצים לך קודם כל לקרא עוד על היבטים שונים של רכישה והתקנת מערכת סולארית ולאחר מכן להחליט האם אתה מעוניין לצאת יחד אתנו לדרך, ולהצטרף למועדון בעלי גגות סולארים, ולייצר חשמל נקי וזול לשנים רבות.